TeSzedd! - Önkéntesen a tiszta Magyarországért

Mi az a TeSzedd!?

A "TeSzedd! – Önkéntesen a tiszta Magyarországért" akció ma hazánk legnagyobb önkéntes mozgalma. Idén immár hetedik alkalommal valósul meg. A szemétgyűjtési akció keretében szerte az országban „nagytakarítanak” a TeSzedd! önkéntesei. Azért szervezzük meg ezt a mozgalmat minden évben, hogy közösen megtisztítsuk szűkebb-tágabb környezetünket.

Iskolánk 5. éve csatlakozott a mozgalomhoz különböző megvalósítási formákban. Idén a diákönkormányzat önkéntesei vettek részt az akcióban.
Nekünk is fontos a környezetünk megóvása így a magunk módján mi is sokat teszünk ezért! 2010 óta szelektíven gyűjtjük a hulladékot - amit 2015-ig a DÖK tagjai juttattak el a hulladékgyűjtő szigetekre - azonban már 3. éve az intézmény is rendelkezik gyűjtőedényekkel.
2011-ben „örökbe fogadtuk” az iskola közelében lévő, Szent László utcai két buszmegállót, amit szintén a DÖK-ösök takarítanak havi rendszerességgel.S ha Balatonakaliban táborozunk, akkor is szelektíven gyűjtünk!

2017. szeptember 15-én, fél 3-kor 14-en indultunk el az iskolától a Dózsa György út legelejétől a X. utcáig szedtük a szemetet az út két oldalán. Útba esett két örökbe fogadott buszmegállónk is. A szervezők által küldött, TeSZEDD!! feliratú zsákokat töltöttünk meg utunk során.

Résztvevő ötödikesek: Dringó-DobóczySára, Gálos Viktória, Géró Jázmin, Mauchner Noémi, Miller Boldizsár, Szalay Szabina, Szikora Fanni.
Hetedikesek: Ecker Fanni, Farkas Kitti, Hrepka Janka
Nyolcadikosok: Bajczár Laura, Holczer Dorottya, Orbán Fanni, Téger Zsuzsa
A diákönkormányzat csapatát H. Wittmann Judit DÖK segítő pedagógus irányította.