Díjaink

Baross Gábor díj

Alapítva: 2004. szeptember. Támogató: Barossi Iskoláért Alapítvány. Minden évben egy 8. osztályos tanuló részesülhet ebben az elismerésben. Olyan tanuló, aki legalább öt évig az intézmény diákja, magatartása és szorgalma példamutató, kiemelkedő a tanulmányi eredménye, az osztályban, az iskoláért végzett közösségi munkája, és az iskolán kívüli versenyeken elért dobogós helyezéseivel tovább öregbíti iskolánk hírnevét. A díj a ballagáson kerül átadásra. Díjjazottak: Bajczár Kristóf, 2011. Kiss Tibor, 2010. Borgyos Barnabás, 2009. Hajnali Bernadett, 2008. Kopasz Dániel, 2007. Jójárt Krisztina, 2006. Kopasz Sándor, 2005.

Arany Kocka díj

Alapítva 1997-ben. Támogató: Barossi Iskoláért Alapítvány. Célja: A matemetikában legjobb teljesítményt nyújtó tanulók elismerése. Az Arany Kocka díjat évfolyamonként egy tanuló nyerheti el 2. osztálytól 8. osztályig, aki egész éven át tartó többfordulós matematika versenyen a legjobb eredményt érte el. Ebben a versenyben az emeltszintű matematikát tanulók vesznek részt.

Szorgalommal a matematikáért díj

A normál tantervű matematikát tanulók számára meghirdetett verseny győztesének jár a díj. évfolyamonként egy felsős tanuló kapja. Feltételei: órai aktivitás, fegyelmezett és pontos munkavégzés, szorgalmi feladatok megoldása és gyűjtőmunka végzése. A verseny és a díj célja a motiváció erősítése a ”nem matekos” diákok körében.

Év pedagógusa díj

Az év pedagógusa díj célja, hogy kifejezzük elismerésünket annak a pedagógusnak, aki kiváló szakmai munkát végez, élvezi a gyerekek, szülők és az intézmény dolgozóinak tiszteletét, megbecsülését, sokat fáradozik azért, hogy iskolánk oktató-nevelő munkája magas színvonalú legyen. Az odaítélés szempontjai: a tanulók körében végzett kiemelkedő tanórai és tanórán kívüli foglalkozások, kiemelkedő szakmai munka, innovatív tevékenységek, példás munkafigyelem, az iskola céljaival, programjával azonosulás, megvalósításában aktív részvétel, az emberi magatartása, a közösségben elfoglalt hely példamutató megnyilvánulása, élvezi a tanuló, szülő és alkalmazotti közösség bizalmát, megbecsülését. A fenti szempontoktól függetlenül a díj odaítélhető olyan kiemelkedő tevékenységért, amely iskolánk pozitív megítélését erősíti.